Przez wiele lat Unia Europejska pracowała nad przepisami mającymi na celu stworzenie tzw. gospodarki cyrkularnej, zwanej również gospodarką zamkniętego obiegu. Ważne jest, aby zrozumieć wszystkie korzyści wynikające z takich rozwiązań, które pozwalają firmom ulepszać opakowania z tworzyw sztucznych i dostosowywać je do wymogów ekologicznych. Czym jest gospodarka cyrkularna i jakie są jej zalety?
Gospodarka cyrkularna opiera się na zasadzie zamkniętego obiegu. Jej podstawą jest zrównoważone i ekologiczne podejście do produkcji, użytkowania oraz recyklingu odpadów. Kluczowymi założeniami tego typu gospodarki są efektywne i racjonalne zarządzanie surowcami oraz powstającymi odpadami.
Celem podmiotów działających w tym systemie jest maksymalizacja produkcji przy wykorzystaniu przetworzonych surowców, jednocześnie minimalizując ilość odpadów, które nie nadają się do recyklingu.
To jedyny sposób, aby zwiększyć troskę o środowisko naturalne i zachować zasoby naturalne dla przyszłych pokoleń. Warto jednak pamiętać, że dążenie do gospodarki bezodpadowej wymaga szeregu zmian od przedstawicieli biznesu.
Działanie w ramach gospodarki zamkniętego obiegu przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim prowadzi do redukcji całkowitej rocznej emisji gazów cieplarnianych oraz pomaga ograniczyć negatywny wpływ przemysłu na bioróżnorodność. Oznacza to także większą troskę o zasoby naturalne.
Głównym założeniem tego modelu jest ciągłe odnawianie i przetwarzanie surowców w celu ich ponownego wykorzystania w obiegu. To prowadzi do znacznego ograniczenia ilości odpadów. Mniejsza liczba śmieci na wysypiskach na całym świecie sprawia, że wiele europejskich firm stara się dostosować swoją działalność do nowych standardów określonych przez gospodarkę zamkniętego obiegu.
Nasza firma od wielu lat dostrzega korzyści wynikające z wdrażania gospodarki cyrkularnej. Nasi specjaliści pracują nad udoskonaleniem technologii produkcji opakowań jednorazowych i wielokrotnego użytku dla różnych branż przemysłu i gospodarki.
Skupiamy się na rozwiązaniach wielokrotnego użytku, wytwarzanych z takich materiałów jak polipropylen. Jednocześnie ograniczamy ilość odpadów powstających w procesie produkcji.
Warto również zauważyć, że produkcja opakowań plastikowych emituje najmniej gazów cieplarnianych w porównaniu z produkcją opakowań szklanych, aluminiowych i papierowych, co potwierdzają liczne badania.